The following are all individuals who have been a part of the CTBUH Awards jury.
Ahmad Abdelrazaq

Ahmad Abdelrazaq
Samsung C&T Corporation

Main Jury (2009; 2010)

Sabah Al-Rayes

Sabah Al-Rayes
Al-Rayes Group International

Main Jury (2005; 2006)

 
Mohamed Ali Alabbar

Mohamed Ali Alabbar
Emaar Properties

Main Jury (2011; 2018)

Abbas Aminmansour

Abbas Aminmansour
University of Illinois at Urbana-Champaign

Fire & Risk Jury (2019)

 
 
Lars Anders

Lars Anders
Priedemann Facade Experts

Façade Jury (2019)

Fatin Anlar

Fatin Anlar
FXCollaborative

Interior Space Jury (2019)

 
 
Guy Battle

Guy Battle
Battle McCarthy

Main Jury (2006)

Douglas Bennett

Douglas Bennett
Turner Construction

Main Jury (2005)

 
 
Dominic Bettison

Dominic Bettison
WilkinsonEyre

Urban Jury (2019)

Robert Bird

Robert Bird
Robert Bird Group

Tech Jury (2016)

 
Clark Bisel

Clark Bisel
WSP

Main Jury (2003)

Bill Browning

Bill Browning
Terrapin Bright Green

Tech Jury (2016)

 
 
 
James Burnett

James Burnett
The Office of James Burnett

Urban Jury (2018)

Joseph Burns

Joseph Burns
Thornton Tomasetti

Main Jury (2004)

 
Vishaan Chakrabarti

Vishaan Chakrabarti
SHoP Architects

Main Jury (2012)

Joe Cheng

Joe Cheng
CCD

Interior Space Jury (Chair 2019)

 
 
Richard Cook

Richard Cook
COOKFOX Architects

Main Jury (Chair 2011; Chair 2012; 2013)

Fiona Cousins

Fiona Cousins
Arup

Main Jury (2007; 2008)

 
 
Brian Craft

Brian Craft
Guardian Glass

Façade Jury (2019)

Stephen DeSimone

Stephen DeSimone
DeSimone Consulting Engineers

Main Jury (2003)

 
 
Gianfranco DiCicco

Gianfranco DiCicco
Deep Foundations Institute

Geotechnical Jury (2019)

Ariane Dienstag

Ariane Dienstag
Ariane Dienstag sas

Best Tall Building Jury (2019)

 
David Dumigan

David Dumigan
Hines

Tech Jury (2016)

Emre Ekici

Emre Ekici
Renaissance Construction Company

Construction Jury (2019)

 
 
 
Yehia El-Ezaby

Yehia El-Ezaby
Dar al-Handasah Shair & Partners

Structural Jury (2019)

Sir Terry Farrell

Sir Terry Farrell
Farrells

Main Jury (2014)

 
Karl Fender

Karl Fender
Fender Katsalidis Architects

Main Jury (2015; Chair 2016; Chair 2018)
Best Tall Building Jury (Chair 2019)

James Forbes

James Forbes
Hyder Consulting

Main Jury (2006; 2007; 2008)

 
 
Jeanne Gang

Jeanne Gang
Studio Gang Architects

Main Jury (Chair 2013; Chair 2014)

Thomas B. Gerlach

Thomas B. Gerlach
Turner Construction

Main Jury (2003)

 
 
Marshall Gerometta

Marshall Gerometta
Council on Tall Buildings and Urban Habitat

Main Jury (2004)

David Gianotten

David Gianotten
Office for Metropolitan Architecture

Main Jury (2014)

 
 
Craig Gibbons

Craig Gibbons
Arup

Main Jury (2006)

Gordon Gill

Gordon Gill
Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Main Jury (Chair 2009; Chair 2010; 2011)

 
James Goettsch

James Goettsch
Goettsch Partners

Main Jury (2007)

Chris Hall

Chris Hall
Siderise

Fire & Risk Jury (2019)

 
 
 
Nancy Hamilton

Nancy Hamilton
Be Integrated

Tech Jury (2015)

Craig Hartman

Craig Hartman
Skidmore, Owings & Merrill LLP

Main Jury (2004)

 
Hashimah Hashim

Hashimah Hashim
KLCC Property Holdings Berhad

Main Jury (2016)

Ron Henderson

Ron Henderson
L+A Landscape Architecture

Urban Jury (2018)

 
 
William Howell

William Howell
Turner International LLC

Geotechnical Jury (2019)

Chengde Huang

Chengde Huang
China Southern Glass

Façade Jury (2019)

 
 
Jerry Jackson

Jerry Jackson
Dassault Systemes

Tech Jury (2018)

Chandra K. Jha

Chandra K. Jha
PSM International Corporation

Main Jury (Chair 2004; 2005)

 
 
Timothy Johnson

Timothy Johnson
NBBJ

Main Jury (Chair 2006; Chair 2007; Chair 2008; 2009)

Abdo Kardous

Abdo Kardous
Hill International

Construction Jury (2019)

 
Tony Kiefer

Tony Kiefer
Terracon

Geotechnical Jury (2019)

Shaun Killa

Shaun Killa
Killa Design

Urban Jury (2018)

 
 
 
Ron Klemencic

Ron Klemencic
Magnusson Klemencic Associates

Structural Jury (Chair 2019)

Agnes Koltay

Agnes Koltay
Koltay Façades

Façade Jury (Chair 2019)

 
Bruce Kuwabara

Bruce Kuwabara
KPMB Architects

Main Jury (2010)

Rene Lagos

Rene Lagos
Rene Lagos Engineers

Tech Jury (2018)
Structural Jury (2019)

 
 
Valentine Lehr

Valentine Lehr
Lehr Engineering

Tech Jury (2016)

Guo-Qiang Li

Guo-Qiang Li
Far East Organization

Tech Jury (2014)

 
 
Helen Lochhead

Helen Lochhead
University of New South Wales

Urban Jury (2018; 2019)

Vivian Loftness

Vivian Loftness
Carnegie Mellon University

Main Jury (2006; 2007)

 
 
Nengjun Luo

Nengjun Luo
CITIC HEYE Investment CO., LTD.

Main Jury (2013)
Tech Jury (2014)

Richard Lyall

Richard Lyall
Residential Construction Council of Ontario

Construction Jury (2019)

 
Alastair Macgregor

Alastair Macgregor
AECOM

Tech Jury (2015)

William Maibusch

William Maibusch
The Walsh Group

Construction Jury (2019; 2019)

 
 
 
Douglas Mass

Douglas Mass
Cosentini Associates

Tech Jury (2014; 2015)

Rob Melk

Rob Melk
Aliaxis

MEP Jury (2019)

 
Kamil Merican

Kamil Merican
GDP Architects

Main Jury (2018)

Moira Moser

Moira Moser
M Moser Associates

Main Jury (2004; 2005)

 
 
Dusan Mrdalj

Dusan Mrdalj
ChapmanBDSP

MEP Jury (2019)

Peter Murray

Peter Murray
Wordsearch

Main Jury (2010; 2011)

 
 
Shahzad Nasim

Shahzad Nasim
Meinhardt

Main Jury (2007)

Mark Noble

Mark Noble
V&A Waterfront

Renovation Jury (2019)

 
 
Nick O'Riordan

Nick O'Riordan
Arup

Geotechnical Jury (2019)

Robert Okpala

Robert Okpala
Buro Happold

Main Jury (2013)

 
Michael Palladino

Michael Palladino
Richard Meier & Partners Architects

Main Jury (2016)

Pierre Palmberg

Pierre Palmberg
COWI

Fire & Risk Jury (2019)

 
 
 
Paul Paradis

Paul Paradis
Hines

Main Jury (2015)

James Parakh

James Parakh
City of Toronto Planning Department

Main Jury (2015; 2016)
Urban Jury (Chair 2018; Chair 2019)

 
Lester Partridge

Lester Partridge
LCI Australia Pty Ltd.

Tech Jury (2018)

Christos Passas

Christos Passas
Zaha Hadid Architects

Façade Jury (2019)

 
 
Marzio Perin

Marzio Perin
Permasteelisa Group

Tech Jury (2016)

Alan Poeppel

Alan Poeppel
Langan Engineering

Geotechnical Jury (Chair 2019)

 
 
Gary Pomerantz

Gary Pomerantz
WSP | Parsons Brinckerhoff

MEP Jury (2019)

Nadine Post

Nadine Post
Engineering News-Record

Main Jury (2003; 2004)

 
 
Robert Pratt

Robert Pratt
Tishman Speyer Properties

Main Jury (2003; 2012)

Ashok Raiji

Ashok Raiji
Arup

Tech Jury (2015)

 
Alfredo Ramirez

Alfredo Ramirez
Underwriters Laboratories

Fire & Risk Jury (Chair 2019)

Mark Richter

Mark Richter
AKF Group LLC

MEP Jury (Chair 2019)

 
 
 
Susan Rossi

Susan Rossi
DBI

Interior Space Jury (2019)

Saskia Sassen

Saskia Sassen
Columbia University

Main Jury (2014)

 
Matthias Schuler

Matthias Schuler
Transsolar

Main Jury (2009; 2010)

David Scott

David Scott
Laing O'Rourke

Main Jury (2012; 2013; 2014; 2015)
Tech Jury (Chair 2014; Chair 2015)

 
 
SawTeen See

SawTeen See
Leslie E. Robertson Associates

Tech Jury (Chair 2016)
Main Jury (2016)

Daniel Sesil

Daniel Sesil
Leslie E. Robertson Associates

Main Jury (2008)

 
 
Abrar Sheriff

Abrar Sheriff
Turner International LLC

Main Jury (2015)
Tech Jury (Chair 2018)

Ken Shuttleworth

Ken Shuttleworth
Make

Main Jury (2009)

 
 
Paul Sloman

Paul Sloman
Arup

Tech Jury (2014)

Werner Sobek

Werner Sobek
Werner Sobek Group

Main Jury (2011; 2012)

 
Gary Steficek

Gary Steficek
Gilsanz Murray Steficek

Renovation Jury (Chair 2019)

Davy Sukamta

Davy Sukamta
Davy Sukamta & Partners Structural Engineers

Structural Jury (2019)

 
 
 
Clare Swan

Clare Swan
Ethos Urban

Urban Jury (2019)

Tengku Dato' Ab Aziz Tengku Mahmud

Tengku Dato' Ab Aziz Tengku Mahmud
PNB Merdeka Ventures SDN Berhad

Best Tall Building Jury (2019)

 
Dario Trabucco

Dario Trabucco
Council on Tall Buildings and Urban Habitat

Tech Jury (2018)

Wai Ming (Thomas) Tsang

Wai Ming (Thomas) Tsang
Ping An Financial Center Construction & Development

Main Jury (2014)

 
 
Kam Chuen (Vincent) Tse

Kam Chuen (Vincent) Tse
WSP

Tech Jury (2015; 2016)

Jeff Tung

Jeff Tung
New World Development Company Limited

Interior Space Jury (2019)

 
 
Nasser Turk

Nasser Turk
WATG

Urban Jury (2019)

Jan N. J. A. Vambersky

Jan N. J. A. Vambersky
Corsmit Raadgevende Ingenieurs

Main Jury (2005)

 
 
Paul Van Ratingen

Paul Van Ratingen
Johnson Pilton Walker

Renovation Jury (2019)

Jason Vieusseux

Jason Vieusseux
Mirvac Construction

Construction Jury (Chair 2019)

 
George von Klan

George von Klan
GVK Elevator Consulting Services, Inc

Main Jury (Chair 2003)

Steve Watts

Steve Watts
alinea Consulting

Main Jury (2018)
Best Tall Building Jury (2019)

 
 
 
William Webb

William Webb
Make

Renovation Jury (2019)

Karen Weigert

Karen Weigert
City of Chicago

Main Jury (2013)

 
Brad Wilkins

Brad Wilkins
Gensler

Interior Space Jury (2019)

Chris Wilkinson

Chris Wilkinson
Wilkinson Eyre

Main Jury (2012)

 
 
Peter Williams

Peter Williams
AECOM

Tech Jury (2014)

Albert Williamson-Taylor

Albert Williamson-Taylor
AKTII

Structural Jury (2019)

 
 
Carol Willis

Carol Willis
The Skyscraper Museum

Main Jury (2005; 2008)

Martin Wolf

Martin Wolf
Solomon Cordwell Buenz

Main Jury (2003)

 
 
Mike Wong

Mike Wong
Sun Hung Kai Properties Limited

Tech Jury (2015)

Mun Summ Wong

Mun Summ Wong
WOHA Architects

Main Jury (2010; Chair 2015)

 
Antony Wood

Antony Wood
Council on Tall Buildings and Urban Habitat

Main Jury (2009 – 2018)
Best Tall Building Jury (2019)

Matthew Wright

Matthew Wright
Fire Protection Association Australia

Fire & Risk Jury (2019)

 
 
 
Ricky Yeung

Ricky Yeung
Sun Hung Kai Properties Limited

MEP Jury (2019)

Junjie Zhang

Junjie Zhang
East China Architectural Design & Research Institute

Renovation Jury (2019)

 
John Zils

John Zils
Skidmore, Owings & Merrill LLP

Main Jury (Chair 2005)